אילו כיריים אינדוקציה כדאי לקנות

כיריים אינדוקציה

איזה כיריים אינדוקציה כדאי לקנות? מדריך קניה מקיף

במשך שנים, הגז שלט ביד רמה בעולם הכיריים למטבח. כל זה השתנה מאז שהאינדוקציה נכנסה לחיינו. היעילות האנרגטית הגבוהה שלהם, הבטיחות המיטבית, נוחות השימוש והדיוק הגבוה – כל אלו הופכים היום כיריים אינדוקציה לבחירה הפופולרית ביותר במטבחים המודרניים. השוק מוצף כיום במגוון רחב של מותגים הזמינים ברשתות המובילות. במהלך סקר השוק שלך, סביר מאוד להניח שיציפו אותך שלל תכונות מתקדמות ונתונים מבלבלים. עם כל השפע הזה, לא תמיד קל להבין איזה כיריים אינדוקציה כדאי לקנות. כאן, נשתף אותך בכמה מהנקודות שהכי חשוב לבחון בכיריים כדי לבצע את הבחירה הנכונה ביותר.

מהן כיריים אינדוקציה?

כיריים אינדוקציה עושות שימוש בהשראה מגנטית כדי לחמם סירים ומחבתות תואמים המוצבים על פני השטח שלהם. החימום הישיר והמדויק, מאפשר עבודה מהירה, נוחה וחסכונית ביותר באנרגיה בהשוואה לכיריים גז או חשמליות. הם מתחממים מהר מאוד לטמפרטורה הרצויה, אבל גם נשארים בטוחים מאוד לשימוש, שכן החלק היחיד של הכיריים שמתחמם בצורה משמעותית הוא החלק שנמצא במגע עם כלי הבישול. אם אין סיר או מחבת על הכיריים, הכיריים לא יידלקו.

כיצד זה בעצם עובד? סליל מתכת בתוך הכיריים יוצר שדה מגנטי. כאשר כלי בישול המכילים מספיק מתכת מגנטית ליצירת זרם חשמלי יבואו במגע עם שדה זה, ייסגר מעגל ונוצר אפקט חימום עוצמתי. המעגל הסגור מונע מהחום להתפשט ושומר על כל שאר משטח הכיריים קר לחלוטין.

אז איזה כיריים אינדוקציה כדאי לקנות?

כיום יותר מתמיד נראה שהדגמים דומים מאוד זה לזה במבט ראשון. הם בדרך כלל נראים כמו כיריים חשמליות עם משטח חלק, המותקן לעתים קרובות כך שיימצא צמוד למשטח השיש. כיריים אלה עשויים ממשטח זכוכית קרמית המסוגל לעמוד בחום קיצוני אך נוטה להישרט. היחידות השונות משתנות באופיין סביב 3 היבטים עיקריים:

חלוקת אזורי החימום

הדגמים משתנים בעיקר על פי הגודל ומספר אזורי החימום. אלו כמה מהסוגים הנפוצים כיום בשוק.

2 עד 4 אזורי חימום

משטחי האינדוקציה הסטנדרטיים לשימוש ביתי מגיעים בדרך כלל עם בין שניים לארבעה אזורי חימום עגולים. אלה יכללו בדרך כלל לפחות אזור אחד קטן ואחד גדול, בדומה לכיריים גז או חשמליות רגילות. העלות הממוצעת ליחידה עולה בהתאם למספר האזורים, וכך גם גודל הכיריים עצמו.

אינדוקציה גמישה

לסוג זה של כיריים אינדוקציה יש אזורי חימום “גמישים”. בדגמים אלה, משטח הבישול מפוזר על פני כל הכיריים, כלומר ניתן להשתמש כמעט בכל חלק של הכיריים כדי לבשל עליו – במקום רק באזורים ספציפיים. סוגים אלה של כיריים מציעים יתרון משמעותי, שכן ניתן למקם את הסירים על פני המשטח בכל אופן שנוח לך, כמו על גבי פלטה חשמלית. ברוב המקרים, פתרונות אלו יהיו יקרים יותר.

כיריים ניידים מול קבועים

ניתן לרכוש משטחי אינדוקציה ניידים שניתן להעביר מנקודה לנקודה בבית על פי הצורך. ברוב המקרים, משטחים אלו שאינם דורשים התקנה יהיו קטנים יותר ויכילו אזור בישול אחד או שניים בלבד. עם זאת, זהו פתרון אידיאלי אם אנו מבשלים לפעמים בחוץ, או כאשר יש לנו שטח דלפק מינימלי שברצוננו לפנות כשהכיריים אינן בשימוש. ברוב המקרים, פתרון זה גם יהיה זול יותר, אבל לא באופן משמעותי.

תכונות מיוחדות

כיריים אינדוקציה יכולים להגיע עם שורה שלמה של תכונות נוספות בנוסף ללוח הבקרה הסטנדרטי ואזורי החימום. למרות שתכונות מסוימות, כמו טיימרים או כיבוי אוטומטי, הופכות נפוצות יותר בכל הדגמים, לא כל דגם יציע לך את כל התכונות. כדאי לבחון היטב אילו תכונות זמינות לך ולהתאים את הדגם על פי המחיר והתכונות שחשובות עבור הצרכים הייחודיים שלך. אלו כמה מהתכונות הנפוצות כיום:

  • אפשרות חימום בלבד השומרת על חום התבשיל מבלי להרתיח או לבשל.
  • אזור ייעודי לווק המאפשר להניח את הכלי רחב הממדים.
  • תפריטים והגדרות בישול מוגדרים מראש, המאפשרים לך לבצע בישולים מדויקים של מגוון רחב של מנות בהתאם למשך הזמן והטמפרטורות הנדרשים.
  • טיימר להקצאת זמן בישול וכיבוי אוטומטי.
  • תכונות בטיחות כמו זיהוי הנחת עצם זר, חיישני בקרת טמפרטורה או כיבוי אוטומטי במקרה של גלישת נוזלים.

כל פתרונות המטבח המתקדמים ביותר תחת קורת גג אחת

D-City מעמידה לרשותך טווח רחב של פתרונות עיצוב אידיאליים לחוויית המגורים שלך ומאפשרת לך ליהנות משירותי מעצבת פנים ללא עלות. בסניפי הייסנס, מחסני חשמל, שקם אלקטריק ועוד מגוון רחב של חנויות מובילות בישראל הזמינות במרכז שלנו, ממתינים לך דגמי כיריים אינדוקציה במחירים משתלמים במיוחד. לפרטים נוספים, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום.

 

מאמרים נוספים לעיצוב פנים מהספרייה