להתאים תאורה לבית בזול – כל מה שצריך לדעת

תאורה לבית

להתאים תאורה לבית בזול – כל מה שצריך לדעת

בחירת התאורה המתאימה ביותר לחדרים השונים בבית יכולה להיות משימה מורכבת. הם מגיעים באור בהיר ועמום, צמודים ותלויים ועם סוגים שונים של נורות. כניסה לחנויות המתמחות בתאורה במתחמי עיצוב הבית חושפת עד כמה מורכב ויפה עולם התאורה. אז בין אם כל מה שרצית הוא מנורת קריאה או פס צבירה שיאיר את הספרייה בסלון – הגעת למקום הנכון. כך נבחר פתרון תאורה מדויק לצרכים ושיתאים לתקציב.

אווירה, מבט והתמצאות – כל מה שתאורה מתאימה מאפשרת

זמן רב ומאמץ מושקעים בבחירת האורות המושלמים המתאימים לכל חלל וחלל אליו אנו נכנסים. תאורת המטבח יכולה להיות גם בהירה וחזקה המאפשרת עבודה בטוחה, אך גם רומנטית לעת ערב כשהסירים מונחים על הכיריים ומתבשלים לאיטם. גם חדר השינה והאמבטיה שלנו מתאפיינים בדואליות שכזו – מצד אחד, פונקציונאליים ומצד שני, מקום שמאפשר לנו מרווח נשימה, שקט ומנוחה. את המשוואה הזו פותרים בעזרת אלמנט אחד ומיוחד – תאורה.

תאורה לבית בזול – יש דבר כזה?

נתחיל מהסוף – התשובה היא חד משמעית כן. כיום, ניתן למצוא ברשתות והמותגים המובילים גופי תאורה בטווח מחירים רחב במיוחד מבלי להתפשר על איכות ועיצוב. כדי למצות את התקציב על הצד הטוב ביותר, מומלץ להיעזר באנשי המקצוע בחנויות השונות ולהבין כיצד התאורה הנכונה יכולה לחולל מהפכה של ממש בביתך, גם בתקציב מוגבל.

כמה מילים על עולם התאורה שיעשו לך סדר בראש

כפי שכבר ציינו, עולם התאורה מורכב ממשתנים רבים ולהם השפעה ישירה ומשמעותית על איכות החיים בבית ועל האווירה שנוצרת בו. הפעם, על קצה המזלג, נציג לך את המושגים הבסיסיים בתאורה. בבחירת תאורה מתייחסים לרוב לשלוש קטגוריות משמעותיות. בתוך כל קטגוריה נכנסים השימושים, הגוונים והצרכים שלנו מהתאורה בבית:

תאורת סביבה

בדרך כלל, מדובר במקור האור העיקרי בחדר. גוף התאורה יכול להיות עילי או שקוע. בדרך כלל, תאורת סביבה נקבעת עם המפרט הבסיסי של הבית כאשר מדובר בדירות קבלן. תאורה כזו נרצה לקבוע עבור שימוש אידיאלי ושגרתי בחלל עצמו – תאורה בהירה עבור חדר האמבטיה וחדר העבודה ותאורת סביבה חמה יותר עבור חדר השינה או חדר הילדים. תאורה זו איננה מבטלת את המדרג השני של התאורה בכל אחד מהחדרים, מכיוון שבכל חדר בדרך כלל יש שני סוגי תאורה ולפעמים אפילו שלושה.

תאורת אווירה או הדגשה

תאורה דקורטיבית, נעימה וכזו המפזרת חמימות או מדגישה אלמנטים ייחודיים בחלל. אורות אלה בדרך כלל מושכים את תשומת הלב של הנוכחים בחדר לאלמנט מסוים אותו אנו רוצים להדגיש כמו יצירת אומנות, ספרייה או כל דבר אחר שמשמח אותנו בבית. נורות הדגשה יכולות להיות פשוטות ואלגנטיות, או להוות פריט עיצובי ויוקרתי בפני עצמן. בקטגוריה הזו נכנסות גם הנברשות והפמוטים שתפקידם לייצר אווירה מתאימה.

תאורת “משימה”

במקרה זה, המטרה היא לספק אור לפעילות מסוימת כמו קריאת ספר או איפור מול המראה. אורות אלו בדרך כלל לא מיועדים להאיר חדר שלם, אלא רק אזור קטן שלו. שימוש בהם בלי קשר ל”משימה” שהוגדרה להם, יכולה לשמש במקרים מסוימים גם כתאורת אווירה נעימה.

אילו חנויות תאורה וחשמל נמצא ב-Dcity במישור אדומים?

במתחם העיצוב המוביל בישראל ניתן למצוא מספר חנויות המתמחות בתאורה, לצד חנויות החשמל המוכרות, אלו שתיים מהן:

בר-עמי תאורה

ברחבה המרכזית בקומת הקרקע ניתן למצוא את בר-עמי תאורה, אחת מהחברות המובילות בארץ במגוון תחומים בעיצוב הבית. בקטלוג ואולם התצוגה ניתן למצוא פתרונות תאורה ייחודיים ומעוצבים שיתאימו לכל סגנון של לקוח ובית. ניתן להתייעץ עם אנשי התאורה במקום ולהבין איזה פתרון אידיאלי לעיצוב הנוכחי שלנו.

אלפינה תאורה

חברה ותיקה לייבוא, ייצור ושייוק גופי תאורה. אולם התצוגה במישור אדומים הוא הזדמנות לחוויה איכותית ועשירה בידע רב בבחירה והתאמה של גופי תאורה לכל חלל בבית. מתאורת פנים דקורטיבית ועד פתרונות תאורה לאולמות – כל מה שצריך בעולם התאורה נמצא ממש כאן.  

גופי תאורה לבית בוחרים עם אשת מקצוע

אנו בDcity מחויבים לחוויית הקניה שלך ומציעים לך להיעזר בשירותיה של מעצבת פנים ללא תוספת תשלום. עיצוב הבית הוא מסע המהווה עולם שלם בפני עצמו ויד מקצועית ומכוונת עשויה לספק בו יתרון משמעותי. בחירת גופי תאורה לבית בזול היא רק ההתחלה, במתחם ניתן ליהנות מכל מה שיש לעולם העיצוב להציע לך כיום.

 

מאמרים נוספים לעיצוב פנים מהספרייה