עיצוב הבית – שרות עיצוב בתים עושה את ההבדל

עיצוב הבית

חמישה עקרונות עיצוב הבית שיעשו סדר

הגיע הזמן להכניס רוח חדשה אל הבית? כדי להבטיח תהליך עיצוב יעניק לנו את חוויית המגורים שחיפשנו, עלינו להבין מה הופך שילוב מסוים לאסתטי. חשוב שנזכור, עיצוב הבית אינו רק אוסף של רכיבים ומוצרים, מדובר במשנה סדורה המושתתת על עקרונות אסתטיים מובהקים. כדי לסייע לך לממש את כל השאיפות שלך ולעצב את הבית שלך בדמותך, אספנו כאן 5 עקרונות יסוד בתחום העיצוב שיסייעו לך לקבל החלטות מושכלות. 

איזון

בליבו של עיצוב הבית טמונה השאיפה ליצור מראה שימשוך את העין ויעורר רגש. אחת הדרכים היעילות לעשות זאת הוא להבטיח איזון בין האלמנטים השונים בחלל. במשפט אחד פשוט, ניתן לתאר את עקרון האיזון כניסיון לייצר חלוקה שווה של משקל חזותי בחדר. 

האיזון הזה עשוי להיות סימטרי, בו כל צד של החדר מעניק תגובה שוות עוצמה לצד השני. כך למשל, נוכל למקם ספה ארוכה מ-Nicolleti או ID Design בעלת מראה מודרני וצבע חזק שתוצמד אל קיר לבן. מן הצד השני של החדר, יהדהד אותה קיר הצבוע בצבע דומה. עם זאת, לעתים האיזון עשוי להיות גם א-סימטרי, מה שימשוך את תשומת הלב לאלמנט ספציפי שחשוב לנו לתת לו מעמד מרכזי. משחק נכון עם האיזון יכול ליצור אפקט של תנועה בעיצוב הבית ולהעניק אופי ייחודי לכל חדר.

הרמוניה

בכל תהליך של עיצוב פנים, חשוב לחשוב על הבית כמכלול חללים המהווים אחדות אחת. לכן, גם אם כל חלל עומד בפני עצמו, כדאי שיהיה איזשהו רעיון או סגנון שיחזרו על עצמם בכולם. זה לא אומר בהכרח שכל האלמנטים של עיצוב הפנים צריכים להיות זהים זה לזה, אבל הם בהחלט צריכים לעבוד יחד ולהשלים זה את זה כדי לחזק את הקומפוזיציה. ערכת צבעים אחידה שתחזור על עצמה בגוף התאורה שלנו ממחסני חשמל, בטפטים שרכשנו ברנבי רד ובמצעים מורדינון, תאסוף את כל האלמנטים בחללים השונים לכדי רעיון אחד. 

אלמנט מרכזי

כדי למשוך את תשומת לב וליצור עניין, בכל חלל חייב להיות אלמנט מרכזי שכל שאר העיצוב נע סביבו. כדי לממש עיקרון זה בעיצוב הבית ממש לא חייבים ללכת על פסל עצום ממדים או יצירת אמנות גרנדיוזית. גם מזנון טלוויזיה יוקרתי ומרשים או אי בישול מאובזר מזיו מטבחים יכול להעניק לנו את האפקט הזה. מעבר לעובדה שממדי הפריט מושכים את המבט, הוא גם מספק לנו הזדמנות חשובה להכניס מגע משלנו ולשלב תמונות, אביזרים ופריטי טקסטיל שיכניסו צבע, עניין ואופי. 

קצב

קצב מוגדר כהמשכיות, הישנות או תנועה מאורגנת. כדי להשיג את העקרונות הללו בעיצוב הבית, עלינו לחשוב במונחים של חזרתיות ודפוסים. מיקום פריטים במרקמים דומים בחללים שונים בבית, יצירת דפוס עיצובי המדמה אלמנטים מהטבע או עיקרון פיזיקלי, שימוש בצורות גאומטריות ייחודיות, צבע או דוגמא, כל אלו יוכלו להכתיב את הקצב שיבוא לידי ביטוי בעיצוב הבית

דרך נוספת לייצר קצב ייחודי היא באמצעות מעברים שיוצרים אשליה של תנועה. למשל, מיקום שלוש תמונות שגודלן בסדר יורד, הנחת שלושה פריטים זהים בעלי צבעים שונים הנעים מאדום עד ירוק על ספקטרום רציף, כל הרעיונות הללו יכולים להשאיר רושם אדיר על העין של כל אדם הנכנס לחלל. 

שימת לב לפרטים

קפדנות היא הלחם והחמאה של עיצוב הבית וככל שנקדיש יותר תשומת לב לפרטים קטנים יותר, כך התוצאה תהיה יותר מדהימה. רכשת נברשת במחסני חשמל שהולכת מעולה עם העיצוב בסלון? מעולה, אבל כדאי גם לבחור עבורה את הנורות בגוון התאורה האידיאלי, שייקח בחשבון גם את מאפייני הנברשת וגם את האווירה שאנו רוצים בחדר. ממתגי האור ועד לכרית הנוי הקטנה על הספה, כל פרט שנקדיש לו תשומת לב יכול לשרת את הרעיון העיצובי כולו. 

כל מה שנדרש לפרויקט עיצוב הבית שלך

D City היא הבית האידיאלי לכל פתרונות העיצוב הנדרשים על מנת להכניס צבע, רוח מרגשת וחדשנות אל תוך המרחב הביתי. תחת קורת גג אחת, זמינים עבורך פריטים ייחודיים ובאיכות הגבוהה ביותר ממותגים מובילים בישראל. ועכשיו, בכל רכישה אנו מעמידים לרשותך גם מעצבת פנים ללא כל עלות שתסייע לך לאורך כל התהליך ותלווה אותך בבחירת הפריטים. למענה על כל שאלה, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו עוד היום ונחזור אליך בהקדם.

מאמרים נוספים לעיצוב פנים מהספרייה